امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پژوهش کار آفرینی طرح تیپ شیر پاستوریزه

پژوهش کار آفرینی طرح تیپ شیر پاستوریزه دسته: صنایع غذایی
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 54 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 33

شیر به عنوان یك ماده ی غذایی ارزشمند نخستین و كامل ترین غذای نوزاد انسان و حیوان را تشكیل می دهد و در تمام طول دوران رشد عنصری حیاتی در جیره غذایی و الگوی تغذیه محسوب می شود

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

به نام خدا
مقدمه

شیر به عنوان یك ماده ی غذایی ارزشمند نخستین و كامل ترین غذای نوزاد انسان و حیوان را تشكیل می دهد و در تمام طول دوران رشد عنصری حیاتی در جیره غذایی و الگوی تغذیه محسوب می شود .

مواد غذایی مختلفی كه مورد استفاده بشر قرار می گیرند ، عمدتا به عنوان ماده ی غذایی آفریده نشده اند بلكه یك قسمت از یك موجود جاندار و یا زنده بوده و یا مثل تخم مرغ و عسل جهت برآوردن احتیاجات دیگری از قبیل ازدیاد نسل و تغذیه زمستانی می باشند .

مواد غذایی نباتی هر كدام قسمتی از گیاه و نبات مانند میوه – ریشه – ساقه و برگ می باشند ، در حالی كه شیر را به عنوان هدیه ای از مادر به فرزند خویش و به عنوان اولین ماده ی غذایی نوزاد باید شناخت كه تمامی مواد غذایی مورد نیاز بدن را داراست

مواد متشكله شیر و تأثیر عوامل مختلف بر آنها :

شیر را نمی توان به عنوان مخلوطی از پروتئین – چربی = كربوهیدرات – مواد معدنی و ویتامین ها معرفی نمود . چون مخلوط نمودن این مواد هیچ موقع شیر را به وجود نخواهد آورد و آزمایشات مختلف انجام یافته در این مورد نیز تا به حال نتیجه ای نداده است . مواد متشكله شیر از حالت خیلی ساده تا خیلی پیچیده ( كمپلكس ) كه تركیب و ساختمان قسمتی از آن ها هنوز به طور كامل مشخص و روشن نیست ، عبارتند ار :

«« پروتئین ها – چربی ها – كربوهیدرات ها – مواد معدنی و ویتامین ها  »»

تحقیقات زیادی كه در این زمینه انجام شده و حتی تحقیقات سال های اخیر هم هنوز نتوانسته اند تركیبات شیر را با تمام جزئیات آن روشن نماید .

     طی روزهای نخست زایمان به لحاظ ایجاد دگرگونی گسترده در تركیبات آن را « آغوز »

 می خوانند .

تغذیه نوزاد با « آغوز » بسیار مهم و ضروری است . وجود « فیزیم » زیاد در « آغوز » آن را ملین می كند و به این ترتیب در تمیز شدن روده های ننوزاد و جلوگیری از تجمع میكروب های مضر نقش اساسی دارد . به همین دلیل وجود پاتن و مواد ایمنی ساز كارشناسان علوم تغذیه مصرف آغوز كاملا طبیعی می دانند . همین كارشناسان در تشریح تفاوت های موجود بین شیر و آغوز می گویند . میزان پروتئین و چربی و در نهایت ماده ی خشك در آغوز بیشتر از شیر است و همچنین به خاطر تفاوت تركیب پروتئین های آغوز با تركیب پروتئین های شیر آغوز در مقابل مایه پنیر حساس نبوده و منعقد نمی شود ، بنابراین از آغوز نمی توان پرورش معمول پنیر تهیه كرد و شیر مانند بسیاری از مواد غذایی دیگر خواص خود را به مدت زیادی نمی تواند حفظ كند . شیر به خودی خود حتی اگر در بهداشتی ترین شرایط نیز دوشیده شود ، دارای میكروب است حتی اگر دام از  سلامت كامل برخوردار باشد .

قیمت فایل فقط 16,500 تومان

خرید

برچسب ها : کار آفرینی طرح تیپ شیر پاستوریزه , طرح تیپ شیر پاستوریزه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر